ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Każdy z nas może wpłynąć na jakość środowiska
18.11.2008.

 Każdy z nas może wpłynąć na jakość środowiska 

Czytaj całość…Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Człowiek w wyniku swojej działalności dokonał już wielu zniszczeń  w zasobach przyrody i robi to nadal.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Sołtysami
18.11.2008.

 Spotkanie z Sołtysami 

W dniu 13 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie z sołtysami w sprawie budżetu na 2009 rok. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrzowie Skarszew Dariusz Skalski i Zygmunt Wiecki, Skarbnik Gminy Eugenia Łącka, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Integracji Europejskiej Astrida Kranicka. Ryszard Łangowski

 
ECHO POGÓDEK reaktywacja
18.11.2008.

 ECHO POGÓDEK – reaktywacja 

Po kilkuletniej przerwie wznowiono wydawanie szkolnej gazetki „ECHO POGÓDEK I OKOLIC”. Gazetkę wydaje Zespół Szkół Publicznych im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach, redakcję tworzą uczniowie Magdalena Bielang, Mariola Falgowska, Patrycja Gdaniec, Beata Orlikowska, Justyna Sikorska, Weronika Żygowska i Michał Żygowski pod kierunkiem opiekunów Joanny Żygowskiej i Józefa Kamińskiego, składem komputerowym zajmuje się Maria Byczkowska. Młodym adeptom sztuki dziennikarskiej gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Wydawanie gazetki ma na celu integrację młodzieży szkolnej i całego lokalnego społeczeństwa.
                            Ryszard Łangowski

 
95 lat to piękny jubileusz
17.11.2008.
 95 lat to piękny jubileusz 

Czytaj całość…W dniu 4 listopada Pani Monika Okrój mieszkanka Pogódek obchodziła swoje 95 urodziny. Zgodnie z tradycją dostojną Jubilatkę odwiedzili Burmistrzowie Skarszew Dariusz Skalski i Zygmunt Wiecki, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Monika Wencel i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Lutka  z życzeniami dalszych lat w zdrowiu. 

Czytaj całość…
 
Laur Edukacji Samorządowej
17.11.2008.
 Laur Edukacji Samorządowej 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Pomorskie Centrum Samorządu Terytorialnego w Gdańsku podsumowała I Edycję Konkursu o „Laur Edukacji Samorządowej”. W konkursie uczestniczyła gmina Skarszewy otrzymując dyplom uczestnictwa oraz podziękowanie za zaangażowanie i zaproszenie do udziału w II Edycji.
                                Ryszard Łangowski

 
Brak telefonu lub internetu?
17.11.2008.

 Brak telefonu lub internetu? 

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) jest obecnie w trakcie opracowywania ogólnopolskich map zasięgu usług telefonicznych oraz dostępu do internetu. Intencją UKE nie jest ocena opłacalności inwestycji dla zgłaszanych obszarów, (na których występuje brak telefonu lub internetu), lecz scentralizowanie informacji w celu podjęcia próby skierowania tam inwestycji w porozumieniu z operatorami, którzy zechcą się podjąć tego zadania, lub na podstawie wymagań prawnych związanych z usługą powszechną. 

Czytaj całość…
 
Wszystkich Świętych
17.11.2008.

 Wszystkich Świętych 

1 listopada jest dniem radości, a nie żałoby. Kościół katolicki w tym dniu uroczyście świętuje znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym opiniom żadnym: "Świętem Zmarłych". Taka wersja obchodzenia tej uroczystości jest dziedzictwem epoki komunizmu. Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. Podkreśla w tym dniu, że wszyscy są powołani do świętości i każdy z nas ma na to szansę.

 
Sesja podatkowa
17.11.2008.

 Sesja podatkowa 

W dniu 30 października br. na Sesji Rady Miejskiej, wysłuchano informacji dotyczących: - przygotowania do akcji zima,  realizacji inwestycji realizowanych w 2008 r. na terenie miasta i gminy, oceny stanu instalacji wodno – kanalizacyjnej, informacji w sprawie złożonych oświadczeń majątkowych za 2007 r radnych i pracowników gminy oraz instalacji burzowej w mieście oraz podjęto następujące uchwały: 

Czytaj całość…
 
Środki unijne
17.11.2008.

 Środki unijne 

Rok 2008 zbliża się powoli do końca zapytaliśmy więc Naczelnika WPGiIE Astridę Kranicką jakie działania zostały podjęte w celu pozyskiwania środków zewnętrznych.
W Roku 2008 – mówi Naczelnik Astrida Kranicka – możemy występować o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach  Osi 8 – Lokalna infrastruktura ochrony środowiska i Lokalna Służba Zdrowia.

Czytaj całość…
 
Orlik wylądował w Skarszewach
17.11.2008.

 Orlik wylądował w Skarszewach 

Czytaj całość…Premier Donald Tusk podczas swojego Expose wygłoszonego w listopadzie 2007 roku ogłosił program „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

Czytaj całość…
 
Dzień zdrowego przedszkolaka
17.11.2008.

 Dzień zdrowego przedszkolaka 

Czytaj całość…Najmłodsi mieszkańcy Skarszew i okolic na pewno długo będą pamiętać piknik zorganizowany w dniu 29 października tego roku, przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Skarszewach.

Czytaj całość…
 
Ocena wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w Szczodrowie, Bożym Polu i Godziszewie
31.10.2008.
Ocena przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w Szczodrowie, Bożym Polu i Godziszewie.

Plik do pobrania (format jpg)   Szczodrowo  --> pobierz  
                                              Boże Pole  
--> pobierz
                                             Godziszewo
--> pobierz 

 
Regionalnym Konkursie Grantowym
10.09.2008.
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Słupsku uprzejmie informuje za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Skarszewach  o Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2008”. Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych, a tym samym startu życiowego młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców), zaś jego adresatami są organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne oraz grupy nieformalne (również tworzone przez młodzież). Termin składania wniosków - 01.10.2008 roku. Pliki do pobrania (format spakowany zip --> pobierz
 
««  start « poprz. 101 102 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1301 - 1313 z 1322

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny