ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
zapraszamy na warsztaty ciesielsko - stolarskie

Stowarzyszenie "Trójwieś: Junkrowy-Więckowy-Malary" zaprasza na warsztaty ciesielsko - stolarskie, podczas których będzie odtwarzany jedyny w historii mobilny wiatrak drewniany na kołach.

Bardzo zapraszamy na warsztaty ciesielsko - stolarskie, podczas których będziemy odtwarzać jedyny w historii (o ile mi wiadomo) mobilny wiatrak. Mamy już serce, czyli żarna, zaczynamy pierwszego lipca, prowadzi dr Krzysztof Wieczorek, specjalista w zakresie konserwacji zabytków drewnianych, propagator tradycyjnych technik ciesielskich, kolekcjoner starych narzędzi do obróbki drewna.

Udział bezpłatny - warsztaty finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Udostępniamy kuchnię, łazienkę, miejsce na rozbicie namiotu, ew. tanie noclegi u gospodarzy.

Impreza będzie trwała od początku lipca do końca sierpnia, a na inaugurację zaprosimy starszych ludzi, którzy jako dzieci bawili się w wiatraku, będziemy dochodzić prawdy o materiałach, z których był zrobiony. W założeniu wiatrak będzie działał - mełł. Na koniec wielki korowód przez trzy wsie i jedno miasto. Jednocześnie w ramach warsztatów konserwatorskich spenetrujemy kilka strychów, piwnic, szop i stodół w poszukiwaniu przedmiotów, które dziś stały się śmieciami, ale w przeszłości były przez swą funkcje bardzo cenne.
Kontakt: 604109901 lub facebook - Kanka - Więckowy Socjal Klub.
Jeszcze raz bardzo zapraszam, przy okazji będzie można poznać miłych ludzi, obejrzeć dom, zrobiony z dwóch - łemkowskiego i podlaskiego oraz bardzo sprawny piec rakietowy,

Miejsce akcji - wieś Więckowy koło Skarszew, 45 km na południe od Gdańska.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny