ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Wieści z FENIKSA II
 
W poniedziałek, tj. 20 lipca 2015 r. na zaproszenie właścicieli Firmy FENIKS, Panów Mariusza i Waldemara Nierzwickich, odbudowującą się fabrykę mebli  odwiedzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim w osobach: Starosty Leszka Burczyka, Wicestarosty Kazimierza Chyły, Członka Zarządu Powiatu Starogardzkiego Patryka Gabriela oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Brzoskowskiego. Zaproszenie przyjął również Zastępca Burmistrza Skarszew Marcin Byczkowski.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Prezesa Pana Mariusza Nierzwickiego  obecnej sytuacji firmy. Następnie wszyscy udali się do miejsc, w których obecnie FENIKS prowadzi produkcję. Zaprezentowano halę w Demlinie, która w ciągu tygodnia zyskała nowoczesne maszyny oraz urządzenia niezbędne do produkcji mebli.  Kolejnym miejscem była hala przy ul. Drogowców       w Skarszewach, w której od dziś działa tapicernia, kontrola jakości i pakowanie. Przy ul. Chojnickiej  od kilkunastu dni funkcjonuje innowacyjna szwalnia z dwudziestoma stanowiskami pracy. Jestem pełen uznania dla właścicieli zakładu, że w tak krótkim czasie od ogromnej tragedii udało im się wznowić produkcję – zaznaczył Starosta Leszek Burczyk. Obecnie firma rozpoczęła pracę w systemie trzyzmianowym – dodał Pan Mariusz Nierzwicki -sukcesywnie będziemy zwiększać ilość produkowanych mebli, docelowo wracając do ilości sprzed pożaru. Niewątpliwie do wzrostu wydajności i efektywności  produkcji przyczyni  się najnowocześniejszy park maszynowy. Przedstawiciele Starostwa i Gminy Skarszewy tak samo jak właściciele Zakładu Produkcji Mebli FENIKS głęboko  wierzą w rychłą odbudowę fabryki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny