ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Nowe ceny za śmieci

Burmistrz Skarszew przeciwko podwyżkom za wywóz śmieci

Zgromadzenie Związku Gmin Wierzyca uchwaliło dzisiaj nowe stawki za wywóz śmieci na terenie 20 miast i gmin należących do Związku.

Uchwała przewiduje wzrost cen: w przypadku jednoosobowych gospodarstw w budownictwie wielorodzinnym do 24 zł/mc, zaś w przypadku gospodarstw wieloosobowych (2 i więcej osób) do 54 zł/mc. Burmistrz Skarszew, Jacek Pauli, głosował przeciwko zmianom, uważając wzrost cen za zbyt gwałtowny. Podobnie głosował Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego oraz m.in. Arkadiusz Gliniecki, burmistrz Czarnej Wody i Artur Herold, wójt gminy Zblewo. Niestety, większość członków ZG Wierzyca przyjęła nowe stawki. Burmistrz Skarszew zapowiada w związku z tym zaskarżenie przyjętej uchwały oraz podjęcie działań, zmierzających do wypracowania zupełnie nowego modelu gospodarki odpadami na terenie Gminy Skarszewy.

- Dziwi mnie łatwość, z jaką podjęto decyzję o podwyżkach – powiedział Jacek Pauli, burmistrz Skarszew. – Prezydent Starogardu złożył projekt, który zakładał niższe wzrosty cen i wprowadzenie dodatkowej stawki - to byłoby do przyjęcia. Dzisiaj możemy mówić o tym, że gminy które mają na swoim terenie spółdzielnie i budownictwo wielorodzinne zostały przyparte do muru. Martwi mnie, że nie wybrano nowego prezesa ZG Wierzyca, co dodatkowo komplikuje sytuację. To bardzo poważna sprawa.

Dodajmy, że sprawa podwyżek pojawiła się po tym, jak ZG Wierzyca ujawnił olbrzymią dziurę budżetową, sięgającą kilku milionów złotych. Sprawa jest badana przez Komisję Rewizyjną Związku. ZG Wierzyca powołany został w celu usprawnienia systemu gospodarki odpadami, wywożonymi do ZUOK Stary Las

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny