ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
SZKOLENIE

„Przepisy prawa , a sprzedaż alkoholu”

Dnia 26 października 2015r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się szkolenie dla sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Przepisy prawa , a sprzedaż alkoholu”.

W szkoleniu wzięło udział ponad 20 osób. Byli to sprzedawcy i właściciele punktów sprzedaży napojów alkoholowych z terenu miasta i gminy Skarszewy. Obecni byli także przedstawiciel Komisariatu Policji w Skarszewach, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pracownik Urzędu Miejskiego Skarszewy.
Szkolenie było częścią działań podejmowanych przez Urząd Miejski w celu ograniczenia dostępności do napojów alkoholowych.

Trener zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie przez sprzedawców zakazu sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: 1. osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości; 2. osobom do lat 18; 3. na kredyt lub pod zastaw. Również trener przypomniał przedsiębiorcom, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

Spotkanie obejmowało także omówienie przepisów prawnych regulujących sprzedaż alkoholu w Polsce oraz rozpoznawanie wieku klientów na podstawie wyglądu. Mówiono o mechanizmach psychologicznych, leżących u podstaw przepisów regulujących sprzedaż alkoholu. Przeprowadzono także krótką naukę asertywnej odmowy.
Szkolenie poprowadziła Pani Barbara Niemiec, psycholog, certyfikowany trener, przedstawiciel Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie. Organizatorami spotkania był Urząd Miejski Skarszewy oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skarszewach. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w w/w szkoleniu.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny