ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Szczodrowo IX Festyn Rodzinny
20.07.2015.

 

18 lipca 2015 r. w Szczodrowie odbył się IX Festyn Wiejski, na którym podsumowano gminny etap konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015". Wyniki konkursu przedstawił Przewodniczący Komisji Konkursu Sebastian Dadaczyński. W kategorii wieś I miejsce zajął Bączek, II -gie Koźmin, III -cie Kamierowskie Piece, IV -te Szczodrowo i V -te Obozin.                 W kategorii zagroda rolnicza I miejsce zajął Jan Marchewicz z Koźmina, dwie równorzędne II -gie miejsce zajęli Anita Freda oraz Jan i Beata Smuczyńscy ze Szczodrowa, III miejsce Sławomir Kosobucki z Obozina.

 

Czytaj całość…
 
Festyn rodzinny Czarnocin
20.07.2015.

W minioną sobotę w Czarnocinie odbył się FESTYN RODZINNY. Gośćmi festynu byli Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Z-ca Burmistrza Marcin Byczkowski i radny RM Andrzej Pałasz wraz z małżonką.Na festynie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Fot. Alekwsandra Wołoszyk

 
I Powiatowy Przegląd Gwary Kociewskiej "Kociewski Skowrónek"
20.07.2015.

Kilkanaście zespołów regionalnych, wystawcy prezentujący rękodzieło, a do tego wielu znanych gości – tak wyglądał I Powiatowy Przegląd Gwary Kociewskiej "Kociewski Skowrónek", jaki zorganizowano w ostatnią sobotę przed Zamkiem Joannitów.Uroczystość rozpoczeła się w samo południe. Imprezę otworzyli zacni goście: Senator Andrzej Grzyb, Poseł Jan Kulas, Prof. Maria Pająkowska – Kęsik, Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Sekretarz Powiatu Świeckiego Iwona Karolewska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego Patryk Gabriel, Burmistrz Skarszew Jacek Pauli i jego Zastępca Marcin Byczkowski, Wiceburmistrz Pelplina Dariusz Górski, Wiceburmistrz Gniewa Wojciech Szulc, Prezes Stowarzyszenia Aktywne Kociewie Wiesława Dzwonkowska, Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim Grzegorz Oller, a także prowadząca imprezą Regionalistka Mirosława Möller.

 

Więcej informacji i fotorelacja na - https://www.facebook.com/gminaskarszewy?fref=ts

 
KONKURS FOTO
20.07.2015.

Burmistrz Skarszew zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym pt. „Miasto i Gmina Skarszewy - uroczy zakątek". Celem konkursu jest prezentacja Miasta i Gminy Skarszewy w formie artystycznej na zdjęciach, zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących miasto i gminę, jego zabytki, przyrodę, tradycję, kulturę i historię. Stworzenie z nadesłanych zdjęć pocztówek ukazujących walory Miasta i Gminy.

Konkurs trwa od 20.07.2015 r do 15.08.2015 r. do godz. 15:00.

Szczegółowy regulamin do pobrania -> pobierz

 

 
NAPRAWA I RENOWACJA BASZTY NAROŻNEJ
20.07.2015.

W ubiegłym tygodniu przystąpiono do naprawy i renowacji baszty narożnej. Zakres prac naprawczych i renowacyjnych obejmuje: a) odsłonięcie kamiennego fundamentu i uzupełnienie jego spoinowania; b) odtworzenie murowanego lica baszty z kotwieniem z murem historycznym; c) odsolenie; d) przemurowanie i zaszpachlowanie ścian wewnętrznych baszty; e) przemurowanie korony muru z ułożeniem nowej warstwy na zaprawie elastycznej oraz uszczelnienie korony przez hydrofobizację. f) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej (operat powykonawczy) zgodnie z wymogami powszechnie obowiązującego prawa i wg potrzeb zamawiającego.

 
Utwardzanie dróg c.d.
17.07.2015.

Trwają prace związane z  utwardzeniem dróg gminnych płytami drogowymi typu YOMB i płytami drogowymi pełnymi na terenie gminy. Dzisiaj trwają prace w Kamierowskich Piecach, zkończono prace w Junkrowach, Bolesławowie i Obozinie. Prace przebiegają zgodnie z przedestawinym przez Wykonawcę harmonogrtamem.

Kamierowskie Piece

Czytaj całość…
 
HEL 500  przystanek w Skarszewach
17.07.2015.

Dziś o godz. 3:00 w nocy na Rynku pojawili się kolarze, w tym nasi przedstawiciele: Roman Braun i Marek Dolny – Skarszewy Cycle Team. Zawodnikom towarzyszyły również dwa wozy techniczne. Uczestnicy projektu HEL 500 zatrzymali się w Skarszewach, zjedli ciepły posiłek i uzupełnili płyny niezbędne do dalszej walki. Z uwagi na niską temperaturę, (ok. 10 stopni C), jazda nie była łatwa.


"Największym utrudnieniem są warunki atmosferyczne. Jest wilgotno i zimno, a najgorsze dopiero przed nami. Nie poddajemy się i walczymy dalej. Za chwilę ruszamy dalej w kierunku Torunia" - powiedział Roman Braun. Pomimo ciężkiej pogody, zawodnicy nie poddają się i walczą dalej. Ich cel jest prosty – ukończyć trasę. Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym kolarzom powodzenia.
Foto : Mateusz Glanert

 
Wieści z FENIKSA
16.07.2015.

Od wielkiego pożaru, jaki miał miejsce w nocy 6 lipca 2015 roku minęło zaledwie kilkanaście dni, a fabryka Feniks już ruszyła z dalszą produkcją. Na zaproszenie nowych właścicieli: panów Mariusza Nierzwickiego i Waldemara Nierzwickiego odwiedziliśmy odbudowujący się Zakład, będący największym pracodawcą w Skarszewach.

Na spotkaniu z pracownikami w Demilinie

 

Czytaj całość…
 
Bike Trip Hel500
16.07.2015.

 

Hel500 czyli z Helu do Sieradza przez Skarszewy na rowerach

Dziś dwójka przedstawicieli Gminy Skarszewy Roman Braun i Marek Dolny - Skarszewy Cycle Team weźmie udział w rowerowej wyprawie z Helu do Sieradza. Dystans trasy wynosi 500 km. Trasę z Helu do Sieradza na rowerach pokonywać będzie oprócz naszych zawodników ośmiu kolarzy z Sieradza: Roman Nowak, Piotr Włochacz, Bartosz Matusiak, Damian Piątek, Rafał Świniarski, Piotr Barański, Michał Nowicki, Tomasz Marcinkowski. Grupa amatorów-kolarzy wyjedzie ok. godz. 20.00-21.00 z Helu. W Skarszewach przewidywany przejazd grupy po godzinie 1.00 w nocy. Kolarze pojadą w grupie, drogami lokalnymi, ubezpieczani przez oznakowane dwa busy. Grupa ma dotrzeć do Sieradza jutro ok. godziny 20.00. Kolarze ukończą trasę na sieradzkim Rynku. Celem wyprawy jest propagowanie właściwych zachowań drogowych względem niechronionych użytkowników drogi – rowerzystów, propagowanie zdrowego stylu życia, promocja miasta Sieradza i Gminy Skarszewy, a przede wszystkim zebranie jak największej sumy pieniędzy dla dzieci z porażeniem mózgowym i problemami ruchowymi.

Życzymy udanej wyprawy.

Czytaj całość…
 
Letnia Szkoła Języka Angielskiego
15.07.2015.
 Podsumowanie projektu Letniej Szkoły Języka Angielskiego

Wczoraj w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skarszewach zorganizowano uroczyste podsumowanie Letniej Szkoły Języka Angielskiego. 
Czytaj całość…
 
Utwardzanie dróg gminnych
13.07.2015.

 

Przystąpiono do utwardzania dróg gminnych płytami drogowymi typu YOMB i płytami drogowymi pełnymi na terenie gminy. Prace rozpoczęto od drogi Junkrowy – Zamkowa Góra.

Harmonogram prac ->pobierz

Czytaj całość…
 
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem
09.07.2015.
IMiGW-PIB Biuro Meteorolo9gicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega o możliwości wystąpienia zagrożenia silnym wiatrem (45 do 60 km/h a w pasie nadmorskim do 85 km/h) w dniu 09.07.2015 r. w godz. od 14;00 do 24:00
 
Wsparcie dla FENIKSA
07.07.2015.

Burmistrz Skarszew informuje, że w dniu dzisiejszym doszło do specjalnego spotkania władz gminy i powiatu z właścicielami Fabryki Mebli Feniks, która – jak wiemy – uległa spaleniu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tematem było przedstawienie form pomocy zakładowi i pracownikom.

W spotkaniu udział wzięli: Mariusz Nierzwicki (Feniks), Paweł Piętak (Feniks), Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew, Marcin Byczkowski (Zastępca Burmistrza), Kazimierz Chyła, wicestarosta powiatu, Patryk Gabriel, członek Zarządu powiatu, Wiesław Brzoskowski, przewodniczący Rady Powiatu, Arkadiusz Banach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Ewa Myśków, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej, Andrzej Janikowski, sekretarz gminy, Monika Stolińska, dyrektor GOPS.

W ramach spotkania ustalono niezbędne środki, zmierzające do jak najszybszego uruchomienia zakładu produkcyjnego. Jest to głównym celem właścicieli i władz samorządowych. Aby to ułatwić władze gminy oddały do dyspozycji firmy Feniks przygotowane do działalności lokale biurowe, oraz możliwość zagospodarowania hali produkcyjnej z powierzchnią magazynową. Jako wariantowe działanie zabezpieczono nowe tereny inwestycyjne, ale wszystko wskazuje na możliwość odbudowy zakładu w tym samym miejscu. Burmistrz wyznaczył specjalnego pracownika, który ma zająć się wyłącznie obsługą i wsparciem dla firmy Feniks. Taka osoba została wskazana również przez władze powiatu.

Władze Skarszew przedstawiły również informacje ułatwiające pracownikom zakładu Feniks składanie wniosków o dodatki mieszkaniowe i energetyczne (wystarczy oświadczenie o pracy, bez dokumentów z firmy). Bank Spółdzielczy przekazał zapewnienie o indywidulanym podejściu do każdego z pracowników firmy, którzy chcieliby renegocjować swoje zobowiązania w banku.

Władze powiatu zapewniły o swoim wsparciu w kwestiach związanych z procedurą odbudowy zakładu. Feniks może liczyć również na indywidualne podejście Urzędu Pracy, co będzie przedmiotem szczegółowych rozmów.

Rada Miejska zapewniła o swojej gotowość podjęcia wszelkich działań, gdyby doszło do takiej potrzeby.

Co najważniejsze, właściciele zakładu podkreślili ciągłość funkcjonowania firmy i chęć jak najszybszego wznowienia produkcji.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 1322

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny