ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start arrow Turystyka arrow Ścieżka rowerowa
Ścieżka rowerowa
 
Regionalny Program Operacyjny

 

Poddziałanie 8.1.2 Lokalna infrastruktura wspierająca rozwój gospodarczy projektu pt. „Budowa ścieżki rowerowej wraz z  niezbędną infrastrukturą na odcinku Skarszewy – Borówno – Bolesławowo i zagospodarowanie terenów ogólnodostępnych w Ośrodku Turystyczno – Wypoczynkowym Borówno – Gmina Skarszewy”

Ścieżka rowerowa na trasie Skarszewy – Borówno – Bolesławowo powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.
 
Wniosek złożony na budowę ścieżki przez naszą Gminę uzyskał wysoka ocenę, co świadczyło o tym, że został przygotowany bardzo profesjonalnie. Na temat wniosku ówczesny marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Kozłowski powiedział - Pragnę wyrazić przekonanie, że realizacja przedsięwzięcia przyniesie znaczące korzyści dla mieszkańców regionu.
 
Jej szerokość wynosi 2,5 i 3,0 m, szerokość chodnika wynosi 1,5m, a szerokość ciągu pieszo – jezdnego 4,5m. Jest to nie tylko szlak pieszo - jezdny. Wzdłuż ścieżki przebiega również tzw. infrastruktura towarzysząca: chodniki, place pełniące funkcję miejsc odpoczynku i rekreacji, schody terenowe. Przebieg skarszewskiej  ścieżki rowerowej został tak zaprojektowany, że mieszkańcy, którzy coraz liczniej korzystają z rekreacji rowerowej i pieszej są zachwyceni urokiem miejsc, przez które  ścieżka biegnie. Często na jej trasie można spotkać rowerzystów, amatorów nordic – walking, czy zwykłych spacerowiczów.
 
Dzięki tej inwestycji mieszkańcy oraz turyści mogą podziwiać miejsca, do których pewnie by się nie udali i w sposób komfortowy realizować się w aktywnym wypoczynku. Dzięki tej inwestycji z całą pewnością wzrosła atrakcyjność turystyczna miejsc godnych zobaczenia w Gminie Skarszewy, a potencjał przyrodniczy Gminy został właściwie wyeksponowany. Taki właśnie był główny cel projektu i dzięki powstaniu ścieżki wzrosły walory turystyczne i rekreacyjne Gminy.
 
 
 
« poprzedni artykuł