ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych i BHP w rolnictwie
 
 

W imieniu Burmistrza Skarszew nagrodę za zajęcie IV miejsca dla Piotra Pelplińskiego wręczył Józef Gdaniec ( Fot. J. Rokiciński)

 

Dnia 17 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbyły się eliminacje pisemne i finał ustny Powiatowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i BHP w rolnictwie.

W rozgrywkach udział wzięło 30 młodych rolników z powiatu starogardzkiego. Olimpiada składała się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali pisemny test składający się z 50 pytań. Po podsumowaniu punktacji z testu do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 uczestników, w tym dwóch z gminy Skarszewy: Mariusz Milewski z Jaroszew i Piotr Pelpliński z Koźmina.                                                         

W przerwie między eliminacjami młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych przedstawiła inscenizację związaną z rocznicą odzyskania niepodległości Polski. W finale uczestnicy odpowiadali ustnie na 5 wylosowanych pytań z zakresu zintegrowanej ochrony roślin, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ekonomiki i ochrony środowiska. Najlepszym w rywalizacji okazał się Mariusz Milewski. Na kolejnych miejscach znaleźli się Arkadiusz Langowski i Kamil Naleziński z gminy Skórcz, IV miejsce zajął Piotr Pelpliński i V miejsce Piotr Kielbratowski z gminy Lubichowo. Podczas Olimpiady rozstrzygnięto również konkurs "Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie". Pierwsze miejsce zajął Jakub Potulski z Junkrów, drugie Mariusz Milewski z Jaroszew i trzecie Patryk Armatowski - uczeń ZSR w Bolesławowie. Finaliści obu konkursów wezmą udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie w Gdańsku i Słupsku. Na zakończenie organizatorzy i goście wręczyli finalistom nagrody. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd, Urzędy Gmin powiatu starogardzkiego, Pomorska Izba Rolnicza, Bank Spółdzielczy, Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej Kociewie, Zespół Szkół Rolniczych i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny